niedziela, 20 marca 2016

STOMATOLOGICZNE. PIĘKNY UŚMIECH KAŻDEGO DNIA. JAK WYBRAĆ IDEALNA SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW?

Nie wyobrażam sobie wyjść rano z domu ani pójść spać bez wyszczotkowania zębów. Tak samo z makijażem. Nie zasnę. Po prostu czuję, że coś jest nie tak. Szczoteczka to dla mnie coś niezbednego na każdym wyjeździe. W łaziencie też ma swoje stałe miejsce. Niby wybór szczoteczki jest banalny. Ale czy nie zdarzyło Wam się zagubić podczas jej kupowania w drogerii? Tyle firm, kolorów i kształtów. Jak wybrać coś odpowiedniego. W końcu szczoteczki używasz codziennie. Jak więc wybrać odpowiednią dla siebie?  Ja jeszcze w liceum zawsze miałam z tym problem. Teraz studiuje stomatologie i jestem bardziej obeznana w temacie dlatego chciałabym z Wami podzielić kilkoma wskazówkami.

1. Twardość włosia


W zależności od twardości włosia wyróżniamy miękkie, średniomiekkie i twarde szczoteczki.
Najczęściej zaleca się stosowanie miękkich lub średniomiękkich szczoteczek. A dlaczego? Zbyt twarde włosie może uszkodzić szkliwo zębów i może doprowadzić do to powstania ubytków abrazyjnych (niepróchnicowych) tuż przy szyjce zęba.

2. Główka i pęczki


Zasada jest taka ze główka powinna obejmować 3 kolejne zęby w łuku obok siebie. To około 2-3cm u dorosłych. Między pęczkami powinna być przestrzeń, która umożliwi wypływanie wody podczas szczotkowania. Ja preferuję szczoteczki z pęczkami które są ścięte na równej długości, choć w drogeriach możemy kupić takie o różnej na przykład z gumeczkami. Ja osobiście za nimi nie przepadam, ponieważ mam wrażenie, ze nie oczyszczają dokładnie zębów.

3.Włosie naturalne czy syntetyczne?


Włosie powinno być syntetyczne, ponieważ do materiałów naturalnych wnikają bakterie i mogą długo zalegać.4.Wybrać manualną, elektryczną czy soniczną szczoteczkę?

Jaką chcesz! Uważam, że znaczenie ma to czy szczotkujesz i czy wykonujesz to dokładnie. Szczoteczka to narzędzie. Skuteczność oczyszczania zależy również od pasty do zębów i właśnie Twoich chęci. Sama używam zarówno szczoteczki manualnej i elektrycznejPolecam obie. Bardzo lubie szczoteczki Curaprox właśnie ze względu na miekkie włosie i ich uroczy wygląd. Mają nawet zestaw 2 szczoteczek dla zakochanych par, które tworzą serduszko po połączeniu. Curaprox są szczególnie polecane kiedy nosisz aparat. Jeśli chodzi o elektryczne używam zestawu Oral B Triumph 5000. Szczoteczka ma różne tryby użytkowania- na przyklad tryb maskowania dziąseł, który bardzo cenię.

5. Pamiętaj:

-szczoteczkę należy wymieniać co 3 miesiące
-przed pierwszym użyciem zdezynfekuj szczoteczkę w wodzie utlenionej
-aby szczotkowanie było skuteczniejsze używaj odpowiedniej pasty (ponieważ skuteczne oczyszczenie zębów bez pasty zajmuje około 8-10minut, pasta skraca ten czas do około 2-3minut!)
-bardzo ważna jest odpowiednia metoda szczotkowaniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zębowa wróżka o urodzie , Blogger